טכניקת הדגל - טיפוס צוקים

מהי טכניקת הסימון?

בעת טיפוס, מטפס לעיתים קרובות יעמיד את כף רגלו בהמתנה כדי לסייע להם להתקדם במעלה פני הסלע. ניתן לעשות זאת גם כשהיד אוחזת בסלע. עם זאת, על ידי הארכת הרגל באותו צד של אחיזת היד, המטפס יצור דריסת רגל עמוקה יותר ויוכל לנוע בבטחה למעלה ולרוחב פני הסלע. טכניקה קטנה אך חשובה זו יכולה לשפר מאוד את חווית הטיפוס שלך ולהפוך אותך למטפס טוב יותר. ניתן להשתמש בטכניקת הסימון במגוון מצבים, כמו טיפוס אופקי או אנכי, כדי להפוך את הטיפוס ליעילה ובטוחה יותר. זה יכול לשמש גם כדי לשפר את טכניקת הטיפוס שלך. בעת טיפוס על פני סלע, אתה רוצה לוודא שאתה יוצר לעצמך דריסת רגל עמוקה ויציבה עם הרגל. באמצעות הניסיון תלמדו כיצד להפיק את המרב מהאחיזים, וליצור בסיס יציב ונוח. זה יאפשר לך להתמקד בפיתוח טכניקת הטיפוס שלך, הגדלת הכוח והכוח שלך, ושיפור כישורי הטיפוס הכלליים שלך.

היתרונות של טכניקת הסימון

- משפר שיווי משקל ותנועה בזמן טיפוס

- שרירים גמישים וחזקים יותר ברגליים ובליבתך

- דיוק ושליטה גדולים יותר בעת טיפוס

- קואורדינציה וזריזות טובים יותר על פני הסלע

- שיפור הביטחון העצמי וכישורי הטיפוס

- טיפוס בטוח יותר - מפחית את הסיכוי לנפילות

הבנת טכניקת הסימון

כאשר אתה מטפס, לעתים קרובות תשתמש באחיזת כף הרגל והיד כדי לסייע לך להתקדם במעלה פני הסלע. כדי להישאר מאוזן ולטפס מבלי להשתמש באחיזות אלה, תשתמש גם בטכניקת הסימון. כאשר אתה מושיט את הרגל והרגל שלך באותו צד של מאחזי היד, תיצור דריסת רגל עמוקה יותר, תגביר את יציבות העמידה שלך ותפחית את הסיכוי ליפול במורד הסלע. ישנן כמה דרכים שונות שבהן תוכל לסמן. על ידי שימוש בכל כף הרגל והארכת הרגל, תשתמש בטכניקה הנקראת "כיווץ-על". על ידי אחיזה עם האגודל והאצבע, תשתמש ב"אגרוף אל". לכל טכניקה יש יתרונות וחסרונות, לכן חיוני להתנסות בכל אחת מהן כדי לגלות איזו מהן אתם מעדיפים.

טכניקות סימון שונות

- מפשעה - על ידי הכנסת כף הרגל לתוך הסדק או הערוץ ולאחר מכן משיכת הברך לכיוון החזה, תיצור מפשעה יציבה (בתמונה מימין). זו הדרך הנפוצה ביותר לדגל. טכניקה זו משמשת בדרך כלל גם כאשר מטפסים על פני סלע אנכיים.

- אגרוף - על ידי אחיזה עם האגודל והאצבע, תיצור אגרוף יציב (בתמונה למעלה). זה משמש לעתים קרובות כאשר מטפסים על פני סלע שטוחים, או כאשר מטפסים על אותה תכונה שוב ושוב.

- נעילה - על ידי שימוש בשתי הידיים, למשל על ידי נעילת היד על אחיזה ולאחר מכן משיכת כף הרגל פנימה, תיצור נעילה (בתמונה למטה). זה משמש לעתים קרובות כאשר מטפסים מעל או סביב מכשולים, או כאשר מטפסים על פני סלע שטוחים.

- לולאה - על ידי סיבוב כף הרגל סביב אחיזה עם כף הרגל, תיצור לולאה און. זה משמש בדרך כלל ב"כיסים" או חורים קטנים מספיק רק כדי להתאים למידת הנעל שלך.

תרגול טכניקת הדגל

תרצו לתרגל דגל על פני סלע אופקיים או אנכיים שקל יחסית לטפס עליו. זה יכול להיות קיר אימון בחדר הכושר המקומי שלך או קיר בפארק המקומי שלך. לאחר שמצאתם קיר מתאים, תרגל גם טכניקות "כיווץ-על" וגם טכניקות "אגרוף אל" על הקיר. לעתים קרובות, כאשר אתה מתחיל לטפס שוב לאחר הפסקה, תגלה שאתה משתמש בסגנון טיפוס חזק ואגרסיבי יותר. זה נורמלי לחלוטין ויש לתרגל אותו בנוסף לשאר הטיפוס שלך. נסה לתרגל גם סגנון טיפוס רגוע יותר וגם מבוקר כדי לעזור לך לערבב את סגנון הטיפוס שלך ולהישאר בטוח. כאשר אתה מסמן על פני סלע אופקיים, אתה אמור להיות מסוגל להשתמש גם ב-"כיווץ-על-אל" וגם "אגרוף-על-אל". כשאתה מסמן על פני סלע אנכיים, אתה אמור להיות מסוגל להשתמש גם ב-"crimp-on-to" ו-"lock-on".

שימוש בטכניקת הסימון במצבים שונים

- כאשר אתה מטפס אופקית או על אותה אחיזה שוב ושוב, אתה יכול להשתמש בטכניקת הסימון. על ידי הארכת הרגל והרגל באותו צד של אחיזת היד, תיצור אחיזה עמוקה יותר ותוכל להישאר מאוזן ולנוע בבטחה במעלה פני הסלע.

- כאשר אתה מטפס מעל או סביב מכשולים, או על פני סלע אופקיים, אתה יכול להשתמש בטכניקת הדגל. על ידי הארכת הרגל והרגל באותו צד של אחיזת היד, תיצור דריסת רגל עמוקה יותר, ותפחית את הסיכון לנפילה.

- כאשר אתה מטפס על פני סלע אנכיים, אתה אמור להיות מסוגל להשתמש גם ב-"כיווץ-על" וגם ב-"נעילה".