רתמות טיפוס צוקים חיוניות למתחילים

טיפוס צוקים הוא פעילות מרגשת ומתגמלת הפונה לאנשים בכל הגילאים ובכל רמות המיומנות. עם זאת, עבור אלה שרק מתחילים, זה יכול להיות מאיים אפילו לחשוב על לקיחת קיר סלע. למרבה המזל, עם הציוד הנכון ואמצעי הבטיחות, כל אחד יכול להפוך למטפס סלעים! אחד הציוד החשוב ביותר לכל מתחיל הוא רתמת טיפוס צוקים. זה חיוני למתן תמיכה ואבטחה בזמן קנה המידה של הקיר. רתמה היא הבסיס לכל מערך טוב של טיפוס צוקים ומאפשרת למטפסים לעלות ולרדת בבטחה על פני הסלע. רתמה צריכה לספק התאמה נוחה ובטוחה, להיות עשויה מחומרים עמידים ויציבים, ולהיות מתכווננת כדי להתאים את צורת הגוף וגודלו של המטפס. עם הרתמה הנכונה, מתחיל יכול להרגיש בטוח ובטוח במסע הטיפוס שלו.

מדוע רתמה חיונית למתחילים

טיפוס צוקים הוא ספורט דינמי ומורכב הדורש כושר גופני ברמה טובה ומיומנות טיפוס. ללא הציוד והטכניקה הנכונים, זה יכול להיות מסוכן. אם אתם רק מתחילים, חשוב לקחת את זה לאט ולוודא שיש לכם את הכישורים והציוד לטפס בבטחה. רתמת טיפוס צוקים צריכה להיות הרכישה הראשונה שלך. זה חיוני למתן תמיכה ואבטחה בזמן קנה המידה של הקיר. רתמה צריכה לספק התאמה נוחה ובטוחה, להיות עשויה מחומרים עמידים ויציבים, ולהיות מתכווננת כדי להתאים את צורת הגוף וגודלו של המטפס. עם הרתמה הנכונה, מתחיל יכול להרגיש בטוח ובטוח במסע הטיפוס שלו. רתמה מומלצת גם לכל מי שמטפס באופן קבוע, ללא קשר לניסיון. ככל שהכישורים והניסיון שלך יגדלו, כך גם הרתמה שלך תגדל. תלוי באיזו תדירות אתה מטפס, אתה עשוי לגלות שאתה צריך רתמה חדשה בעוד כמה חודשים או שנה. הסתמכות על הרתמה הישנה שלך יותר מזה עלולה לגרום לך לפתח פציעה חמורה. גם אם אתם מטפסים מקצועיים ומטפסים רק מדי פעם, מומלץ רתמה חדשה כי נעלי טיפוס וחבלים נשחקים עם השימוש.

תכונות שצריך לחפש ברתמה

גודל והתאמה של הרתמה - לפני בחירת רתמה, כדאי לשקול את הגודל וההתאמה של הרתמה הנוכחית. בעוד שרוב הרתמות מתכווננות, הן לא צריכות להיות גדולות או קטנות מדי. באופן כללי, הרתמה צריכה להתאים היטב על הכתפיים והחזה שלך, אך לא להיות הדוקה מדי או מכווצת בשום אופן. בדרך כלל, מתחילים צריכים לבחור רתמה עם גודל התאמה נמוך יותר, מכיוון שהם עשויים להיות מיומנים יותר ומסוגלים לטפס עם הרתמה עם הזמן. אם אתה עדיין לא בטוח לגבי ההתאמה, בקש מחבר או מדריך טיפוס לנסות את הרתמה ולתת לך משוב.

לוח אחורי - הצלחת האחורית של הרתמה היא המקום שבו תחבר את החבל שלך. חשוב לבחור רתמה עם פלטה אחורית התואמת לקוטר החבל שבחרתם. ככל שתעבור בתהליך הטיפוס, סביר להניח שתחליף חבלים.

אורך וצניחה של הרתמה – אמנם האורך והצניחה של הרתמה פחות חשובים למתחילים, אבל זה עדיין תכונה שחשוב לחפש. רתמה צריכה להיות ארוכה מספיק כדי לכסות את השכמות שלך. זה צריך גם להיות גבוה מספיק כדי להתאים בנוחות את הרתמה סביב הירכיים שלך.

סוגים שונים של רתמות

רצועות - רתמות רצועות הן עיצובים מחלק אחד הכוללים את הלוח האחורי, רצועות הכתפיים וחגורת המותן. סוגים אלה של רתמות הם בדרך כלל הטובים ביותר עבור מטפסים מתחילים שעדיין לא פיתחו את הכוח להשתמש בבטחה בעיצוב של שני חלקים.

שני חלקים - רתמות דו חלקים מעוצבות עם לוחית חזה ורצועת רגל. רתמה מסוג זה מאובטחת יותר מרתמת רצועה ומציעה גם נוחות רבה יותר מרתמת רצועה.

גודל והתאמה של הרתמה

גודל הרתמה צריך להיות מבוסס על גובה, משקל ורמת הניסיון של המטפס. בהתאם למותג, רתמות מסוימות עשויות להיות מתויגות קטנות, בינוניות או גדולות. עם זאת, תנאים אלה אינם סטנדרטיים. בדרך כלל, רתמה צריכה להתאים היטב על הכתפיים והחזה, אך לא להתכווץ בשום צורה. באופן כללי, מתחילים צריכים לבחור רתמה עם גודל התאמה נמוך יותר, מכיוון שהם עשויים להיות מיומנים יותר ויכולים לטפס עם הרתמה עם הזמן. תלוי באיזו תדירות אתה מטפס, אתה עשוי לגלות שאתה צריך רתמה חדשה בעוד כמה חודשים או שנה. הסתמכות על הרתמה הישנה שלך יותר מזה עלולה לגרום לך לפתח פציעה חמורה. גם אם אתם מטפסים מקצועיים ומטפסים רק מדי פעם, מומלץ רתמה חדשה כי נעלי טיפוס וחבלים נשחקים עם השימוש.

איך לשים רתמה

התחל עם הרתמה חגורה סביב הירכיים שלך. זה יבטיח שהרתמה תהיה הדוקה מספיק כדי לתמוך בך ויגן עליך מפני פציעה. תפוס את חגורת המותניים של הרתמה ואת החלק הקדמי של הלוח האחורי. עמוד מול הקיר, עם הרגליים ברוחב הכתפיים. החלק את הרגליים לתוך הרצועות של הרתמה. השתמש בידיים שלך כדי להנחות את רצועות הרתמה על הירכיים שלך ומורד הרגליים. ודא שהרתמה מתאימה היטב על הירכיים שלך. אם תבחרו ברתמה עם ירידה נמוכה, ייתכן שתצטרכו לקרב את הרגליים לגוף. ודא שכפות הרגליים שלך נמצאות ברצועות ושתוכל ללכת ברתמה בנוחות. אם תבחרו ברתמה עם ירידה גבוהה, ייתכן שתצטרכו למתוח את הרגליים לפניכם תוך כדי לבישת הרתמה. ודא שהרתמה מתאימה היטב על הכתפיים והחזה שלך, אך אינה מתכווצת בשום אופן. אם יש לך מסגרת גוף נמוכה, ייתכן שתצטרך להניח את הידיים על הירכיים כדי למנוע מהרתמה ללחוץ את הכתפיים שלך. זה יהיה תלוי במבנה שלך ובהתאמה של הרתמה.

כיצד להתאים רתמה

ודא שהרתמה קשורה סביב הירכיים שלך. זה יבטיח כי הרתמה הדוקה מספיק כדי לתמוך בך ותגן עליך מפני פציעה. לאחר מכן, התאם את ההתאמה שלך על ידי משיכת החלק הקדמי של הצלחת האחורית קרוב לגופך אם היא רחבה מדי או על ידי פריסת הרצועות החוצה אם היא הדוקה מדי סביב הירכיים שלך.