טיפוס רוק בפרויקט השתיקה הקשה הנשלרן

The Silence Project Hard Hanshelleren הוא אחד מהטיפוסים המרגשים והמאתגרים ביותר בעולם. הוא בודק את החוזק הפיזי והנפשי של אפילו המטפסים המנוסים ביותר. ממוקם בנורבגיה, זהו חומת גיר אנכית ייחודית, המתנשאת לגובה של 250 מטר. המסלול מורכב מפרצופים חלקים ותלולים, סדקים ותולים, מה שהופך אותו למבחן אמיתי של מיומנות וסיבולת. זהו אתגר גדול עבור מטפסים בכל הרמות, בין אם הם ותיקים ותיקים או הרפתקנים בפעם הראשונה. עם השטח הייחודי והנופים המרהיבים שלו, פרויקט השתיקה Hard Hanshellen מציע חוויה בלתי נשכחת שתישאר איתך הרבה אחרי שתסיים את הטיפוס.

סקירה כללית של פרויקט השתיקה Hard Hanshelleren

The Silence Project Hard Hanshelleren הוא צוק אבן גיר אנכי המתנשא לגובה של 250 מטר בפארק הלאומי Preikestolen-Apenheulen בדרום נורבגיה. המצוק ממוקם באזור לנדמנלאוגר, בין פרייקסטולן לאי איה והוא חלק מהחוף המזרחי של האי איה. החומה ידועה ברמת הקושי שלה ובמוניטין שלה כטיפוס צוקים רציני במיוחד. הקיר עצמו הוא בערך מסלול אנכי לחצי רוכסן, שנוצר על ידי חריץ גדול תלוי, חריצים ופנים רחבים וחלקים. ניתן לטפס על הקיר במגוון סגנונות טיפוס, כולל חבל טרד, מעורב וחבל בודד.

דרישות פיזיות ומנטליות לטיפוס

כדי לטפס על פרויקט השתיקה Hard Hanshelleren תצטרך להיות במצב גופני טוב ובעל מצב נפשי בריא. תצטרך להיות במצב בריאותי כללי טוב, ללא פציעות או מחלות שעלולות להפריע לטיפוס שלך. אתה גם צריך להיות במצב נפשי טוב. זה אומר שאתה צריך להיות יציב נפשית, להימנע מכל מתח או לחץ משמעותי, ולהיות מסוגל לתפקד ברמה הרגילה שלך ללא הסחות דעת מבחוץ.

אין כללים לגבי מידת הכושר שאתה צריך להיות או איזו רמת יכולת טיפוס אתה צריך להיות. עם זאת, חשוב לציין שהטיפוס קשה יחסית, פיזית ונפשית. מסיבה זו, מומלץ שלמטפסים יהיה בסיס מוצק של ניסיון בטיפוס לפני שהם מנסים זאת. למטפסים מנוסים צריכה להיות גם תוכנית מוצקה להתמודדות עם כל קושי שיתעורר.

כישורים מומלצים וטיפים לבטיחות

 • היו מודעים ליכולות ולמגבלות שלכם.
 • להיות במצב פיזי מצוין.
 • היו יציבים נפשית, והימנעו מכל מתח או לחץ משמעותיים.
 • ערכו תוכנית מוצקה להתמודדות עם כל קושי שיתעורר.

תכונות ייחודיות של הטיפוס

The Silence Project Hard Hanshelleren הוא צוק אבן גיר אנכי המתנשא לגובה של 250 מטר בפארק הלאומי Preikestolen-Apenheulen בדרום נורבגיה. המצוק נמצא בין פרייקסטולן לאי איה והוא חלק מהחוף המזרחי של האי איה. החומה ידועה ברמת הקושי שלה ובמוניטין שלה כטיפוס צוקים רציני במיוחד. הקיר עצמו הוא בערך מסלול אנכי לחצי רוכסן, שנוצר על ידי חריץ גדול תלוי, חריצים ופנים רחבים וחלקים. ניתן לטפס על הקיר במגוון סגנונות טיפוס, כולל חבל טרד, מעורב וחבל בודד.

ניתן לטפס על הקיר במגוון סגנונות טיפוס, כולל חבל טרד, מעורב וחבל בודד. הוא מציע שילוב ייחודי של פנים אנכיות תלולים, סדקים תלויים וסדקים אופקיים רחבים, מה שהופך אותו למבחן אמיתי של מיומנות וסיבולת.

דרושים ציוד וציוד

ציוד טיפוס תצטרך חבל טיפוס לטיפוס. אורך חבל זה צריך להיות בין 60 ל-70 מטרים. חבל קצר יותר לא יאפשר לך להגן בצורה מספקת על רבים מהמסלולים, בעוד שחבל ארוך יותר יהיה כבד מדי לנשיאה. תצטרכו גם רתמת טיפוס ואם אתם מטפסים על טראד, קבוצה של שרטוטים מהירים כדי להגן על המסלולים. ציוד וציוד טיפוס אחר תזדקק גם לקסדת טיפוס, רצוי קסדת קליפה קשיחה, כדי להגן עליך מנפילות. תזדקק למעיל טיפוס, רתמה וכפפות כדי להגן עליך מפני אחיזות קור, חדות וקצוות חדים. תצטרך תיק גיר טיפוס ופנס ראש כדי לסייע בטיפוס שלך.

איך להתכונן לטיפוס

לפני שאתם יוצאים לטיפוס, חשוב להיות מוכנים היטב. המשמעות היא שכדאי להצטייד בציוד הטיפוס וציוד הטיפוס הנדרשים איתכם ושסיימתם את ההכנה לטיפוס. אתה צריך להיות בכושר גופני מצוין, ישנת לילה קודם, שתהיה לך תוכנית טובה לפתרון כל הקושי המתעורר בטיפוס, להחזיק את כל הציוד הדרוש ולהיות במצב רוח חיובי.

כאשר מטפסים על טיפוס מורכב כמו פרויקט השתיקה Hard Hanshellen, ללא ספק תיתקלו בקשיים מסוימים שאולי לא תהיו מוכנים לפתור. במקרה זה, כדאי שתהיה לך תוכנית גיבוי להתמודדות איתם.

למה לצפות במהלך הטיפוס

כאשר תטפסו על ה-Silence Project Hard Hanshelleren, תעלו תחילה על ה-Preikestolen Spur. זהו טיפוס תלול ומייגע שייקח אתכם דרך קמפינג Preikestolen. ה-Preikestolen Spur הוא בדרך כלל החלק החם ביותר של הטיפוס, ומומלץ ללבוש כפפות וז'קט בזמן הטיפוס.

התחנה הבאה במסלול היא האי איה, שהיא ירידה תלולה. הירידה קצרה יחסית ואינה קטע קשה בטיפוס.

הטיפוס ממשיך על הקיר החלק והאנכי של האי איה. כאן תחוו את האתגרים הפיזיים והנפשיים הקיצוניים ביותר. הקיר משלב פנים אנכיות תלולים, סדקים תלויים, ו סדקים אופקיים רחבים, מה שהופך אותו למבחן אמיתי של מיומנות וסיבולת.

טיפים למקסום חווית הטיפוס שלך

 • היו מוכנים היטב לטיפוס, כולל ציוד הטיפוס וציוד הטיפוס איתך.
 • ודא שיש לך מספיק מים ואוכל בזמן הטיפוס, במיוחד כשאתה על הקיר.
 • קח חבר או שניים שיסייעו לך, על ידי טיפוס איתך או על ידי שליחת צוות סנפלים.
 • ודא שיש לך את כישורי הטיפוס והניסיון הדרושים כדי להשלים את הטיפוס בבטחה.
 • להיות במצב נפשי מצוין.
 • היו חיוביים ותהנו מהאתגר.
 • הישארו בטוחים, במצב טוב ותהנו.

שאלות נפוצות על פרויקט השתיקה Hard Hanshelleren

 • האם הטיפוס הזה מסוכן?

כן, פרויקט השתיקה הקשה של הנשלרן הוא טיפוס מסוכן מאוד. הוא בודק את החוזק הפיזי והנפשי של אפילו המטפסים המנוסים ביותר.

 • כמה זמן לוקח לטפס על פרויקט השתיקה Hard Hanshelleren?

זה ייקח בערך 3-4 שעות כדי להשלים את הטיפוס.

 • מהי התקופה הטובה ביותר בשנה לעלות על ה-Silence Project Hard Hanshelleren?

התקופה הטובה ביותר בשנה לטיפוס זה היא בין מאי לנובמבר כאשר הטמפרטורה נמוכה יחסית, השמש לא חמה מדי ויש מעט רוח.

 • האם אהיה לבד בטיפוס?

כן, The Silence Project Hard Hanshelleren הוא טיפוס מרוחק וקשה מאוד, כך שלא סביר שמישהו אחר ינסה זאת.